Nejlepší předplacená SIM karta ve Švédsku

Součástí naší cesty po Skandinávii bylo i Švédsko. Bylo jasné, že nechceme jenom projet zemi, kde vznikla IKEA, ale že zůstaneme o pár dnů déle a potřebujeme místní internet. Tak jsme se informovali, jací jsou ve Švédsku operátoři.

Existuji 4 velcí operátoři: Telenor, Tele2, Telia, 3 (Tre). Švédsko je liberální země a není nutno se nechat registrovat. 3 operátoři nabízejí předplacené tarify, Tele2 nemá žádný takový tarif.

Nákup předplacené SIM karty ve Švédsku je docela jednoduchý, protože v každém větším městě najdete v centru města nebo v nákupním centru obchod Telenor, Telia nebo 3 (Tre). Stačí si zajít do jednoho z nich, můžete si zadat do “Google Maps” slovo „SIM card“ nebo název společnosti, kterou preferujete.

Vaše švédská předplacená SIM karta bude aktivována v obchodě a jakmile vyjdete ven, budete ji moci používat.

  • Telenor Švédsko má v nabídce SIM kartu 60 GB data za 999.- SEK (cca. 2380.- Kč), je platná půl roku (189 dnů). Má evropský roaming, takže ji můžete používat i v zahraničí, dokud ji nevyčerpáte nebo do časového limitu.
  • Telia Švédsko má v nabídce několik variant tarifů, ale abyste mohli používat v evropském roamingu musíte se registrovat s platnou švédskou občankou nebo mít vízum.
  • Operátor 3 (Tre) nemá žádnou datovou kartu, která se dá používat v zahraničí.

Protože se nám líbilo, že můžeme kartu po vycestování ze Švédska dále používat, tak tak jsme se rozhodli pro SIM kartu od operátora Telenor Švédsko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *