Senzační místa Maroka – Ait Ben Haddou, Tafrout – Maroko díl č.6

Každou neděli vydáváme na našem Youtube kanálu: Život naplno video z cesty. Teď je to už 6-tý díl. V únoru jsme dojeli do Maroka a projeli pobřežím Atlantiku a vnitrozemím se pomalu vracíme zpět na sever.

Ve videu uvidíte barevné skaly aneb Painted Rocks před městečkem Tafroute. Jde o atrakci, na kterou se chodí dívat nejenom turisté ze zahraničí, ale i lidé z Maroka. Náš obytný vůz Méďa má taky úspěch a ladí do barevného prostředí. Skály mají různé barvy i velikosti. Jsme tam v neděli a je tam hodně návštěvníky s hudbou – je tam opravdu veselo.

Jedeme do Tafroute a hledáme si místo na spaní v palmovém háji. Cena za noc je tam 15 dirhamů/MAD, je prakticky místo na stání. Je to velké parkoviště, kde parkuje velké množství obytňáků.

Jdeme na naše další spací místo, to je divoké místo u jezera. Místo je poměrně čisté, spíme tady sami a přišli jenom dva Marokánci, kteří se tam přišli projít. Je tam klid hlavně mimo sezónu. Odkazy na spací místa a kempy najdete na webu.

Pokračujeme do malého městečka TAZENAKHT, kde se hodně prodávají koberce. Určitě doporučujeme se tady na chvilku zastavit.

Těšíme se už na Aid Ben Haddou, které je zapsané v Unesco a natáčelo se zde hodně historických filmů a slouží jako kulisa. Rozhodně toto místo stojí za návštěvu. Na hlavní ulici najdete i velké množství restaurací.

V cestě pokračujeme a projíždíme filmovým městem Qurazazate a jdeme si nakoupit do Carrefouru (mimochodem jich v Maroku není tolik jenom ve větších městech). Všude jsou vidět symboly, které naznačují, že Ourazazate je filmové a navíc i moc hezké město.

Pokračujeme směr Zagora. Poprvé ochutnávám i tajine se švestkami a seznamovými semínky. Poprvé taky vidíme plakáty polepené na stěnách města a upozornění na koronavirus. Tento den si budeme dobře pamatovat – byl pátek 13.3.20.

Naše cesta teď směřuje na poušť. Když jsme odjížděli ze Zagory, tak nás na motorce přilákal pan tím, že dělá servis i českým automobilům a chtěl by si nás vyfotit do svého servisu. Po příjezdu do servisu, nám nabídl, že nám umyje auto, vymění olej nebo udělá nějakou opravu.

V příštím videu z Maroka a naší cesty po Africe uvidíte Mahmid a další pouštní kempy. Jak jsme si pořídili do pouště šátky a ukazovali nám, jak vázat turbany na hlavu a taky zažijete s námi i písečnou bouři.

O Maroku a důležitých informací pro cestování s obytným vozem, jeho kempech píšeme na našem webu www.zivot-naplno.cz, stačí si najít záložku – Maroko.

Chcete vědět, kde se momentálně nacházíme? Připojte se do FB skupiny: Život naplno.

Napsat komentář