Co navštívit v Essaouira

Navštívili jsme kouzelné přístavní město Essaouira  (GPS: 31°30’41.8″N 9°46’19.5″W – https://goo.gl/maps/3Puvbj331KhXpN3m8) nebo se mu taky říká aṣ-Ṣawīra, nás svým orientálním šarmem okouzlilo. Nikdo tady nikam nespěchá. Město má asi 85.000 obyvatel a leží na marockém pobřeží Atlantiku. Celé staré město (Medina) Essaouira bylo v roce 2001 uznáno UNESCO jako místo světového dědictví. Naše první zastávka byla hned na začátku města v komerční zóně, kde jsme navštívili nejdřív Carrefour, pak benzínku abychom doplnili zásoby.

Žraločí maso v prodej v Carrefouru

Pak už jsme směrovali na centrální parkoviště před hradbou Mediny. Cestou tam jsme proplétali velkém množstvím kočárů s koňmi. Vypadá, že to tady jako místní taxi.

Koně s kočárem jako taxík

Medina je moc hezká procházíme se jednotlivými uličkami, zjišťujeme, že je stále co objevovat. Na ulici vidíme prodejce s cukrovou třtinou. Tak si objednáme jednu sklenku, prodejce lisuje a přidává citrón. Mňam je to osvěžující, ale taky i hodně sladké.

Prodejce lisuje cukrovou třtinu. Cena skleničky 10 MAD (25 Kč)

Vidíme dvůr, kde řemeslníci ze dřeva vyrábějí nádherná umělecká díla, ale i nábytek. Jdeme dál, a ještě si kupujeme místní chleba a olivy.

Hradba a vchod do Mediny

Ve dvoru jsme našli malé obchůdky, kde řezbáři vyřezávali něco ze dřeva

Motiv Berbera na zdi v centru města

Ve dvoru, kde byli restaurace

Pohled na stánky

Už jsme se dost nachodili, tak si na chvilku usedáme k šálku mátového čaje a marocké kávě. Pozorujeme lidi na ulici. V Essaouira potkáte v ulicích velké množství turistů, snad vůbec největší množství, co jsme zatím viděli. Medina v Essaouira se nám moc líbila.

Přestávka u marockého čaje a kávy

Pak jsme šli směr přístav, kde všude bylo velké množství racků, kteří neměli vůbec neměli strach a mohli jste jich téměř dotknou. Vyfotili jsme si jich pár.

Racek nám stojí jako model, abychom si ho mohli vyfotit

Navštěvujeme i přístav a jejich trh ryb, kde jsou pachy opravdu neskutečné. Na stole vidíme velké množství nejrůznějších druhů ryb, mušlí, krabů atd. Uděláme si pár fotek a pak rychle zase zpět do dýchatelné zóny.

Přístavní hradby a před nimi jsou rozložené rybářské sítě

Rybářské lodě-oblíbená modrá barva

Pohled od přístavu směr Medina (staré město)

Marocká kočka v přístavu mezi rybářskými sítěmi

Prodejce ryb v přístavu – ryby různý velikosti i tvarů již očištěné a stačí je začít připravovat

Už je pozdní odpoledne, tak vyrážíme opět na cestu, do našeho dalšího spacího místa, který je ve Sidi Kaouki. A další článek už bude z tohoto místa.

Napsat komentář