Legzira nejkrásnější pláž Maroka – díl č. 5

Nové video z Maroka na Youtube. Díl č. 5 vás provede nádhernou pláži Maroka, do které jsme se zamilovali. Jmenuje se Legzira. V tomto videu jsme v Maroku, v Africe na začátku března. Teploty jsou už poměrně vysoké, ale moře je studené.

Krátce navštěvujeme Sidi Ifni a procházíme se po promenádě. Kemp, který jsme si vyhlídli se nám moc nelíbil. V Sidi Ifni jsou celkem 3 kempy. Byli sice hned u moře, ale žádná zeleň a všechny obytňáky jsou hned vedle sebe. Tak volíme raději divoké místo nad skalou nad pláží Legzira. Pláž je extrémně dlouhá cca 7 km. Jsou tady dva přírodní mosty. Na oba se půjdeme podívat.

Pláž i moře jsou tady čisté. Je tady možnost koupání, opalování a létání paraglaidingem. Z Legziry jdeme směrem k Tan Tanu, k přístavu. Tan Tan je turistické městečko u moře, kde se můžete koupat a strávili jsme v něm 2 dny. Kemp byl v pohodě a více informací (ceny, elektřina v kempech, klid, sociální zařízení) o možnostech přespání v Maroku píšeme v extra článku Nejlepší místa na přespání.

V Tigmertu byl další malý kemp, kde jsme přespali. Tigmert je malá vesnička, kde nic moc není, tak stáčíme už směr, a to do vnitrozemí Maroka. Krajina se změnila je taková bez stromů poušť – štěrk a písek kolem. Teploty pomalu stoupají. Dorazíme do nového kempu v Tarsaoute, kde je majitelem Abdulah, který se stará i vaří, tak přespíme. Jeho kemp doporučujeme.

Klikněte zde a staňte se odběratelem na Youtube, ať můžete naši cestu pravidelně sledovat. V dalším videu z Maroka vám ukážeme barevné skály.

Blíží se léto a doba cestování, podpořte nás nákupem trička či hrnečku a vyrazte v něčem novém na svoji cestu. mrkněte na trička s vlastním potiskem.

Pokud se chystáte do Maroka, přečtěte si informace o Maroku zde

Napsat komentář