Malá surfařská vesnice Sidi Kaouki

Trávili jsme jednu noc v malé vesničce Sidi Kaouki (GPS: 31°21’21.7″N 9°47’52.6″W – https://goo.gl/maps/pD18NLKKhiUoDsug7). Sidi Kaouki je malá surfařská vesnice s dobře dostupnou a nádherně širokou pláží. Je zde plný turistický program, kde najdete kurzy pro surfování nebo kite surfing. Můžete se nechat povozit na velbloudu, koni nebo si půjčit čtyřkolku. Možností na různé aktivity tady jsou. Pokud chcete relaxovat v klidu, můžete si půjčit na pláží deštník a lehátko. Surfovat se zde učí i děti, jelikož vlny nejsou tak velké. je tady i hodně rodin s dětmi.

Surfaři na pláži

Velbloudy odchází domů

Marokánci fotí turisty na velbloudu a pak je vedou po pláži

Koně na pláži

Velbloud čekající na další zákazníky

Ve vesnice je i pár restaurací a my navštívili restauraci “chez Momo”. Jídlo nebylo zvlášť chutné a bylo spíše podprůměrné. Kolem nás neustále pobíhají kočky i poměrně dost psů, který žebrají. Všude v okolí vidíte oslíky, na který se taky můžete svézt. V Sidi Kaoki můžete odpočívat a vychutnávat si vůni moře nebo sportovat.

U pláže je malé komerční centrum, kde jsou restaurace

Zdenka si dala kotlety z přílohou,protože neměli Kuskus

Masová tajina

Nakonec káva po jídle

V okolí se můžete ubytovat, najdete zde pár malých hotelů, hostelů a 3 kempy. My jsme využili kemp Camping Soleil Sidi Kaouki (GPS: 31°20’52.6″N 9°47’42.7″W – https://goo.gl/maps/FrA2o8qwFmq4y9yw9) je to ten poslední a nejlevnější z nich. Stojí 30,- MAD bez elektřiny – vlastně za samotné stání. Vybrali jsme si ho proto, že byl z kempů největší a nemusíme stát jeden vedle druhého. Navíc jsme elektřinu nepotřebovali. Kemp je prostě jenom velké parkovací místo se záchodem a sprchami se studenou vodou. Můžete vyprázdnit záchod a nabrat užitkovou vodu. Nic víc tady nenabízí, ale nám tohle vyhovuje. Noc byla docela klidná. Majitel se snaží a je milý.

U vchodu do kempu jsme se vyfotili – Camping Soleil Sidi Kaouki

Pohled na kemp ze zdi

V okolí Sidi Kaouki je ještě směrem na sever město Essaouira (GPS: 31°30’29.6″N 9°45’38.4″W – https://goo.gl/maps/kjzoBAzyryXio18U6) je to cca 25 km a taky se mu říká As-Sawíra je to jedno nejhezčích přístavních měst, které jsme navštívili, takže určitě ho navštivte.

V příštím článků – další surfařská vesnice Imsouane.

Napsat komentář