Maroko nejlepší místa pro surfaře

Čtvrtý díl z naší cesty z Maroka, kdy cestujeme ze severu na jih v obytném vozu. Tento díl představí Maroko i jako surfařský ráj, což byla pro nás novinka. Podobných míst je tady více, my představíme v tomto videu 2 lokality. Bude to Sidi Kaouki a Imsaune.

V Sidi Kaouki přespíme v jednom ze třech kempů i proto, že v blízkosti je pláž. Dalším surfařským místem, kde se zastavujeme a přespáváme je Imsaune. Místo pro začátečníky i pokročilé surfaře. Další kemp není nic moc. Recenze na námi navštívené kempy najdete zde.

Pokračujeme do Tamanaru, kde si nakoupíme si argánové výrobky. Argánové produkty prodávají a vyrábějí tzv. ženské kooperativy něco jako ženské družstvo. Dozvíme se i jak se zpracovávají ořechy. Na skok se zastavíme na trhu v Agadiru, kde si kupujeme koření a já ručně ušitý batoh záříčí barvami. Navštívíme i město Tiznit, které je známe i svou výrobou šperků, šitím barevných bot i pantoflí, kterým skoro nikdo neodolá a koupí si je. V Tiznitu si taky projdeme trhy.

Dalším místem, kam se podíváme je Mirleft, který má kouzelné, krásné a čisté pláže. Je konec února a moře je ještě poměrně chladné, ale venku je teplo už na opalování. V Mirleftu vylezeme na kopec, kde potkáme průvodce Jusufa a dostaneme přednášku o staré francouzské zřícenině. Pak si prohlédneme Mirleft ještě i z hora. naše putování  pokračuje dále po pobřeží Maroka.

Napsat komentář