Youtube nové video – Dramatický zvrat naší cesty – Maroko díl č.7

Nové video s názvem Covid 19 je nám v patách.  Přijeli jsme do kempu, který vede Francouz, který se narodil v Maroku Phill. Další den se jdeme podívat na kasbu, což je staré město Bounou. Kasba je pevnost a bydlí tam lidi z vesnice. Kasby jsou většinou postaveny z hlíny a ze sena.

V Maroku je v polovině března teplota kolem 34 stupňů. Seznamujeme se s majitelem restaurace Mustafou. Vracíme se pomalu zpět do Oulad Idris, což je to jediná otevřená restaurace. S Mustafou jsme se domluvili, že nám další den naservíruje tradiční berberskou tajine. Těšíme se. Počasí se náhle mění a po cestě nás zastihla písečná bouřka.

Druhý den, co jsme v kempu se dozvídáme, že Maroko uzavřelo veřejné prostory a restaurace. Když jsme přišli na oběd, tak nás Mustafa vzal do místního muzea. Jak to tam vypadalo? Podívejte se na naše video – již díl č. 7.

Ve videu vám představíme kemp Esprit desert, kde jsme strávili 4 dny. Cena kempu za noc 2 osoby a obytňák bez elektřiny je 90 MAD, 20 MAD extra příplatek za elektřinu, celkem 110 MAD. Kemp je malý vejde se tam max. 20 aut a bohužel není tady žádný stín. V cestě pokračujeme směr Mhamid.

Opatření se v Maroku díky koronaviru začínají zpřísňovat a Maroko uzavírá hranice. Pokud byste chtěli vědět další detaily o kempech, místech, kde jsme spali a dalších tipech pro cestování po Maroku obytným vozem, přečtěte si další články.

Chcete vědět, kde jsme?
To se dozvíte na Fb: Život naplno, tak se k nám do skupiny připojte. Pokud se vám naše videa z cesty po Maroku líbí, staňte se našim odběratelem na našem Youtube kanálu.

Napsat komentář