Náš příběh

Ahoj, zdravíme všechny příznivce cestování a vlastně všechny, kteří se rozhodli svůj život prožít, nejen přežít!

Jsme Zdenka a Mike a cestujeme obytným vozem jménem Méďa po Evropě, abychom si opět načerpali sílu, zkusili si žít trochu jinak a já-Zdenka se těším, jak si svoji cestu zaznamenám pomocí jednoduchých obrázků, v zahraničí populární tzv. doodleart.

Cestu podnikáme s myšlenkou, že chceme začít žít jinak a naším mottem je:
               ”Moc starý na práci a příliš mladý umřít, na cestování tak akorát.„

Život je hodně o poznání a podle nás je cestování tím nejlepším způsobem poznání. Čtěte a sledujte naše stránky jsou pro všechny, které zajímá změna života, život u moře, cestování a poznávání cizích zemí, vlastně pro všechny, co nehodlají sedět doma na zadku, ale chtějí ze svého života vytěžit maximum a jednoduše žít naplno.

Zdenka (kreslím pod značkou Zizitom)

Jak jsem oživila Méďu – doodle art

Mnoho let jsem se věnovala tréninkům v oblasti soft skills (psychologie prodeje, osobnímu rozvoji, komunikaci, změnám a kreativitě). Pracuji s klientmi na životních změnách formou koučování, a to přes Skype a protože mě baví pastelky a všechny možné tvořivé a kreativní formy, tak jsme změnila styl práce a více využívám pastelky.

Poslední čtyři roky jsem naprosto a zcela propadla vizuálnímu myšlení, známý je pod pojmem sketchnoting/vizuální poznámky a tzv. doodleartu. Jako ukázku můžete vidět i našeho Méďu (obytný vůz). Kreslím, tvořím a experimentuji pod značkou Zizitom. Učím sketchnoting obchodníky, markeťáky, lektory, kouče i manažery. Tvořím ilustrace pro děti. Svými sketchnoty oživuji video prezentace např. škol a firem. Zamilovala jsem se také do tzv. mural artu (malování na venkovní zdi) a těším se, že jich uvidím spousty v různých zemích, a navíc, že si je i v praxi po cestě vyzkouším. Učím taky digitální kreslení v programu Procreate.

Kde se můžete mrknout, co tvořím:

Napsali jsme e-book:

Mike

Má úžasně analytický mozek, jímž mě drží při zemi. Rád optimalizuje a hledá ty nejlepší a nejefektivnější cesty k cíli. Stříhá má videa, je mým konstruktivním kritikem, umí pracovat s grafickými programy, navrhuje trička. Pracoval také v oblasti reklamy. 19 let optimalizoval firemní procesy, prostě takový částečný IT pracovník. I pro nás připravil několik webů. Baví ho fotografování, létaní s dronem a miluje dokumentární filmy.

Trička: Origoš trička s vlastním potiskem

Dohromady ovládáme několik jazyků: angličtinu, němčinu, srbštinu, slovenštinu a hodně lehce ruštinu a maďarštinu, tak se těšíme, až jazyky oprášíme. Fungujeme tak trochu jako puzzle – jeden mluví, tvoří, druhý ho drží při zemi a hledá cesty, jak jinak a lépe.

Na co se můžete těšit?
Na články o životě v různých zemích Evropy – máme jich v plánu cca 33, naše zážitky s cestování karavanem, jak žijeme, co se podařilo nebo i pokazilo:) Mé obrázky, poznatky z cesty:)

Všem čtenářům přejeme slunečný den

Zdenka a Mike