Jak nabíráme čerstvou pitnou vodu do obytného vozu

Pro chod naší malé domácnosti na kolečkách potřebujeme pitnou vodu a ta nám došla. Malý příběh o tom, jak jsme hledali místo, kde ji po cestě doplnit. Nejdříve jsme našli vodu na parkovišti, kde jsme nocovali (cestujeme od 1.9.19) a tak jsme z toho měli radost. Ale jak jsme ji začali nabírat, postupně jsme zjistili že je silně železitá a nepoužitelná. Tak co teď? Vyprázdnit, vyčistit nádrž a znovu hledat naplňovat…

Cesta k pramenu

Koukli jsme se do aplikace, kterou hodně na naší cestě využíváme tam byl ještě tip na jiný zdroj na pitnou vodu, tak jsme se rozhodli se na něj podívat a tentokrát už vodu předem otestovat. Nová zkušenost, než dáte vodu do nádrže nalejte do průhledné láhve. Uvidíte pak nečistoty.

Dle instrukcí na internetu odbočujeme za supermarketem Maxima, v městečku Roja, v Lotyšsku po široké částečné asfaltované cestě. Po asi 1 km potkáváme dvě babky na kole, u pramenu stojí ještě jiný obytný vůz, který nabírá vodu. Pramen je dolu po schodech.

Plníme nádrž

Dole u pramenu stoji další babka, která si plní poslední bandasku. Hurá, tak se dostaneme brzy na řadu po obytňáku před námi.

Pramen teče pomalu asi 1,5 l za minutu. Naštěstí jsou tam 2 prameny vedle sebe, takže si každý může nabírat.

Začínáme a připravujeme se na tak trochu na malý sportovní výkon.

Máme 20 l kanystr a 10 l konev, takže jdeme nabírat pitnou vodu. Byla to dřina, vždy nahoru po schodech s těžkým kanystrem nebo konví. Chodili jsme po schodech jako do 3 – tího patra (ocenila i naše aplikace na zdraví), a to několikrát vždy s kanystrem 20 l. Na konci jsme byli úplně propoceni. Hlavně Mike, který většinu odtahal nahoru.

Máme radost! Za hodinu a půl jsme měli plnou nádrž pitné vody na cca 10 dnů a k tomu trochu sportu a zkušenosti.

Všude kolem nás byly v lese borůvky, takže jsme měli i malé občerstvení zdarma. Vypadá, že se v Lotyšku moc nesbírají.

Sledujte nás na FacebookInstagram

 

 

Napsat komentář