Jak jsme poprvé prali v samoobslužné prádelně

Když vyrazíte na delší cestu, tak buď vezmete hodně prádla a nikam se vám to nevejde, nebo máte málo prádla a po krátké době máte všechno špinavé. Prvních 14 dnů to bylo v pohodě. Při tak dlouhé cestě, jak jsme ji naplánovali, bylo jasné, že prádlo budeme muset řešit.  Přišel den D, kdy jsme začaly problémy s prádlem řešit, protože pračku jsme neměli sebou, zároveň jsme chtěli kvalitně vyprat prádlo.
Malé věci jako ponožky a prádlo jsme si prali a sušili v autě, jelikož teplota venku klesla, v autě se začalo zavlhčovat a ty větší věci jsme už chtěli vyprat v automatické prádelně. Objevili jsme na internetu „24 Pesula“ a tak jsme ji ve městě, kde jsme byli vyhledali.

24 Pesula je v sítí po celém Finsku a většinou ji najdete ve velkých supermarketech, kde si v mezičase můžete jít nakoupit. Vyprali jsme 9 kg prádla za cca 30 minut, pak dalších 30 minut vysušili. Celý proces trval celkem hodinu. Cena praní – malý buben (9 kg): 6 €, sušení 4 €. Doporučujeme tuto prádelnu. Existují i prádelny, kde odevzdáte prádlo a oni vám vyperou, což se nám nehodilo, protože jsme každý den jinde.

Prádelny mají v těchto finských městech: Espoo, Helsinki, Hyvinkää, Hämeenlinna, Jyväskylä, Kaarina, Kokkola, Kouvola, Kuopio, Lahti, Mikkeli, Nummela, Pirkkala, Pori, Raisio, Seinäjoki, Tampere, Turku, Ylöjärvi.

Pokud budete poblíž a potřebujete mít čisté prádlo, doporučujeme:)

Webový stránky: https://www.24pesula.fi

Napsat komentář