Jak pečovat o domácnost na kolech

Možná některé cestovatelky by zajímalo, co si bereme sebou na úklid. Ať už cestujete na krátkou dovolenou, nebo i několik měsíců, nějakému úklidu se nevyhnete.I naše domácnost na kolech potřebuje občas uklidit. Máme k tomu pár pomocníků.

Hledala jsem prostředky, které by byly objemem malé, jelikož v obytném prostoru není tolik místa, aby byly ekologické a hlavně aby fungovaly. Důležitou roli také hraje cena, ale k počtu použití, ne celková cena.

Na cestu po Pobaltí jsem na doporučení kamarádky zvolila výrobky od Eurony. Je to česká firma, od níž jsme si vzali pár produktů domů a něco na cestu.

Jaké přípravky používáme v domácnosti na kolech?

Čistící výrobky - značka Eurona

Voňavé pytlíčky – vůně levandule

Vzali jsme si od Eurony malé pytlíčky, které jsme dali mezi oblečení a do koupelny, na toaletu. Ne vždy je možnost okamžitě rychle vyvětrat a třeba v koupelně to naše okno není na neustálé větrání úplně ideální. Doma je dáváme do skříní nebo do botníku a vydrží v uzavřeném prostoru něco přes měsíc.

Prostorové aromatikum – spray

Druhý výrobek – aromatikum – také jsme zvolili levandulovou vůni. Pokud je nějaký zápach po jídle (něco smažíme) nebo na toaletě, tak ho můžeme pro oživení vzduchu použít.

Odstraňovač na skvrny do kapsy

V některých zemích není tolik praček a často pereme sami, tudíž já zastávám roli profesionální pračky. Když se náhodou stane, že nám prostě něco kápne na tričko, použijeme mini cestovní sprej na fleky. V první fázi flek jenom postříkám, nechám uschnout. Ten částečně zmizí, poté, po vyprání, zmizí úplně.

Tekutá žehlička

Již několik let nevím, co je žehlička. V obytném vozu, když vytahujeme věci ze skříněk rychle rychle, nějaké věci už tak hezky neposkládáme – a hurá na výlet. Oblečení se pomačká. Pak stačí oblečení nastříkat, rukou vyhladit, případně na chvilku pověsit na věšák. Vypadá to uhlazeně a navíc to hezky voní.

Co bych ještě doporučila na cestu od Eurony, je prostředek na mytí nádobí. Poměrně dlouho vydrží, ředí se v poměru 1 : 3., objem je 500 ml. Dobře myje nádobí, voní a je ekologický.Lze ho využít i na vytírání podlahy v koupelně nebo na čištění dřezu.

Máte rádi aromatickou kávu?

Ještě jeden tip. Piju ji venku, Mike nemá rád vůni kávy, nepije ji. Ale káva je hodně aromatizovaná s čokoládovo-mandlovou příchutí. Kávu jsem si vylepšila sušeným kokosovým mlékem, takže mi připomíná Baileys. Mám ji jako takovou dobrůtku na cestu.

O co rozhodně doplním naši domácnost na kolech? O Universal

Prostředek, se kterým můžete umýt všechno: sprchu, podlahu, toaletu, umyvadla, kuchyňskou desku a já v něm občas peru i podložku, kterou používáme u vchodu do obytňáku.

Pokud si něco z těchto výrobků chcete vyzkoušet na cestu nebo do domácnosti, využijte můj kód a z katalogové ceny dostanete 20% slevu.

Mějte se fajn a užijte si cestu! Jsem přesvědčená, že s těmito pomocníky jednoduše uklidíte malé nehody na cestách, i když jde o malou domácnost na kolech, uklízet se musí.

Napsat komentář