Jak si hledáme nejlevnější pohonné hmoty na cestách?

Jednou z našich největších finančních položek je výdaj za PHM, proto hledáme vždy nejlepší ceny, kde natankovat. Otestovali jsme různé aplikace a našli pro nás tu nejlepší a jmenuje se

„Fuel-for-Less“. Funguje ve všech státech, ve kterých jsme zatím projeli. Podle výrobce aplikace poskytují oficiální aktualizaci cen pohonných hmot na téměř 70.000 čerpacích stanicích ve 13 evropských zemích, a to jsou země (Německo, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Norsko, Rakousko, Polsko, Portugalsko, Švédsko, Švýcarsko, Španělsko, Turecko). Výhodou aplikace je nejenom, že ušetříme peníze, ale i čas a zároveň nás aplikace navede i k bezince. V aplikaci uvidíte seznamy čerpacích stanic.

V aplikaci „Fuel-for-Less“ si můžete například nastavit:

  1. Preferovanou pohonnou hmotu.
  2. Vzdálenost  –  jak je daleko od vás.
  3. Můžete si nastavit i preferované značky čerpacích stanic.

 

Aplikace má 3 možnosti zobrazování:

  1. Seznam je řazený od nejlevnější k nejdražší benzínové pumpě. (Ceny jsou od sebe barevně odlišené jako semafor  – zelená barva znamená tu nejlevnější, oranžová průměrná cena a červená ty nejdražší pumpy.)
  2. Můžete si je zobrazit i jako seznam podle vzdálenosti od vás.
  3. Benzínky se zobrazují na mapě jako puntíky, ukazují lokalitu, a to podle barev – zeleně, oranžově a červeně kolem vás.

Pak už si jen stačí vybrat tu, která se vám hodí a tipnout si prstem na libovolnou pumpu. Pak se vám otevře záznam, kde se dozvíte adresu, otevírací dobu a další služby, které nabízí pumpa. Stačí si kliknout a nechat se navigovat k pumpě.

Rozhodně doporučujeme tuto aplikaci, zatím nás ještě nezklamala a ušetřila nám spousty peněz a času. Aplikace je zdarma a co oceňujeme, že neukazuje žádné otravné reklamy.

Název aplikace je “Fuel-for-Less”. Link k stažení (IPhone):

Anglicky – https://apps.apple.com/us/app/fuel-for-less/id299305286
Německy – https://apps.apple.com/de/app/spritpreise/id299305286

 

Podobna aplikace pro Android je “Fuel flash”. V databázi je vice než 60.000 benzínek. Vyhledává následující zemích: Německo, Rakousko (pouze nafta, prémiová vozidla a CNG), Lucembursko, Francie Španělsko, Portugalsko (kromě Madeiry a Azor) a Itálie. Link k stažení (Android)

Napsat komentář