Nejlepší předplacená SIM karta ve Švédsku

Součástí naší cesty po Skandinávii bylo i Švédsko. Bylo jasné, že nechceme jenom projet zemi, kde vznikla IKEA, ale že zůstaneme o pár dnů déle a potřebujeme místní internet. Tak jsme se informovali, jací jsou ve Švédsku operátoři.

Existuji 4 velcí operátoři: Telenor, Tele2, Telia, 3 (Tre). Švédsko je liberální země a není nutno se nechat registrovat. 3 operátoři nabízejí předplacené tarify, Tele2 nemá žádný takový tarif.

Nákup předplacené SIM karty ve Švédsku je docela jednoduchý, protože v každém větším městě najdete v centru města nebo v nákupním centru obchod Telenor, Telia nebo 3 (Tre). Stačí si zajít do jednoho z nich, můžete si zadat do “Google Maps” slovo „SIM card“ nebo název společnosti, kterou preferujete.

Vaše švédská předplacená SIM karta bude aktivována v obchodě a jakmile vyjdete ven, budete ji moci používat.

  • Telenor Švédsko má v nabídce SIM kartu 60 GB data za 999.- SEK (cca. 2380.- Kč), je platná půl roku (189 dnů). Má evropský roaming, takže ji můžete používat i v zahraničí, dokud ji nevyčerpáte nebo do časového limitu.
  • Telia Švédsko má v nabídce několik variant tarifů, ale abyste mohli používat v evropském roamingu musíte se registrovat s platnou švédskou občankou nebo mít vízum.
  • Operátor 3 (Tre) nemá žádnou datovou kartu, která se dá používat v zahraničí.

Protože se nám líbilo, že můžeme kartu po vycestování ze Švédska dále používat, tak tak jsme se rozhodli pro SIM kartu od operátora Telenor Švédsko.

Užitečné odkazy:
https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Prepaid_SIM_with_data

Napsat komentář