Bulharsko - Zdenka pracuje

Co děláme, když necestujeme?

Ahoj přátelé! Protože nejsme úplně typičtí „dovolenkáři“, do našeho 24hodinového cyklu musíme kromě spánku, jízdy a objevování nových míst, focení, jídla, shánění místa pro nocleh, vaření a obstarávání nutných věcí vměstnat i práci. Náš Méďa je zároveň ložnicí, kuchyní i naší pojízdnou kanceláří. Není úplně jednoduché udělat si čas na práci, když máte kolem sebe tolik nových vjemů. Na druhou stranu ne úplně každý si může svou práci vychutnávat z pokaždé jiného místa. Co tedy děláme na cestě, když zrovna necestujeme?

Co dělám já, Zdenka?
Já jsem na tom podobně. Většina mého pracovního vybavení se vejde do malé tašky. Co potřebuji? Tablet/IPad, internetové připojení, blok, Apple tužku a kreslicí potřeby. Kreslím v grafickém programu Procreate. I má kancelář se hýbe a já do poslední chvíle nevím, jaké okolí ji obklopí. Cestování do mé práce vnáší novou inspiraci, energii a díky tomu mám nové nápady na workbooky či vzdělávací videa.

Jak jednoduše na sketchnoting

Jak jednoduše na sketchnoting a další workbooky Zdenka

čemu se ještě věnuji?

  • Vedu webináře sketchnotingu, tedy vizuálních poznámek
  • Vytvářím kreslená videa a jednoduché animace (firemní prezentace)
  • Ilustrace do brožurek
  • Tvořím online kurzy, workbooky na rozvoj kreativity, doodle omalovánky pro děti i dospělé
  • Individuální výuka – digitální kreslení Procreate
  • Grafické návrhy pro dodávky a obytné vozy formou doodle artu
  • Koučuji nebo dělám konzultace pro ty, kteří hledají energii pro životní či profesní změnu, např. začít cestovat (certifikovaný kouč od 2012 na NLP práce s emoční inteligencí)

Společně píšeme články na náš cestovatelský blog.

Co dělá Mike?
Když Mike zrovna v rukou nedrží volant, příležitostně létá s dronem, stříhá naše videa z cest a pracuje s různými grafickými programy a pomáhá mi při tvorbě workbooků na vizuální poznámky a sketchnoting nebo tvoří grafické návrhy na trička s různou tematikou.

Ani k jedné z těchto činností naštěstí nepotřebuje stabilní pracovní stůl umístěný v kanceláři budovy s pevnými základy. Navíc kdyby sám sobě nebyl šéfem, mohl by takhle svému šéfovi posílat pohledy z různých zemí Evropy nebo jimi „škádlit“ své kolegy.

Není úplně snadné sladit práci s cestováním. Není to však nemožné. Velkou výhodou je ohromné množství inspirace, kterou v průběhu našich cest získáváme a můžeme ji využít pro naši práci.

Pro zajímavost: k dnešnímu dni jsme strávili v obytném voze 595 nocí a ujeli 45 000 km (k 2/22)

Napsat komentář