Jak vypadá náš průměrný den v obytňáku?

Mám cestovní postel…

Když ráno vstaneme, začínají naše obvyklé úkony. Na rozdíl od domácnosti na stabilních základech, musíme v našem obytňáku dát moji postel na určené místo. Tak si to představte, i moje postel má cestovní náladu! Ovšem stejně jako všechny ostatní věci v našem Méďovi, pokud je neuklidíme. Vše musí na své místo, aby to v průběhu cesty napadalo. Posilníme se nějakým ovocem, já si dám kávu – zvyk, který se od doma nezměnil a vyrážíme!

V parkování už jsme dobří…
Někdy ovšem před cestou musíme vyřešit i různé zádrhely, které nám vznikly během noci. Zejména s přesunem do jiné země přicházejí změny. Musíme najít místo pro zdárné zaparkování. Používáme aplikaci „park4night”, kterou můžeme doporučit. Stane se taky, že si hledáme i vlastní místa na spaní. Ovšem parkování není jediný problém. Někdy musíme vyměnit peníze, hlavně v zemích, kde neberou Eura. Někdy nám dojde plyn, pak jej musíme shánět. Doplňujeme vodu do nádrže. Jelikož už se ochladilo, Méďa nám topí celou noc.

Hledáme rovné místo pro nocleh…
Snažíme se co možná nejvíce využít den. Cestujeme a fotíme. Večer, až se ochladí, nakupujeme, vaříme, píšeme články, kreslíme, uklízíme, třídíme fotky. Předtím ale musíme najít rovné místo pro nocleh. Nevěřili byste, jaká je to pro nás priorita! Ovšem vadil by nám i nadměrný hluk, aby se nestřílelo (lovecká sezóna).

Kdo na cesty zabalil všechny ty domácí práce a povinnosti?…
Malé věci, jako trička, prádlo a ponožky pereme průběžně a sušíme po čas cesty v Méďovi. Pokud máme možnost, využíváme samoobslužné prádelny. Nejhorší je chladnější počasí , déšť a prádelna nikde a vy potřebujete prát. Máme sporák a na něm 3 plotýnky. Vaříme jednoduchá jídla. Předpokladem pro zdárné fungování naší kuchyně je perfektní čistota, systém ve věcech a uklizenost. Máme i lux a vysáváme.

Tak vám řeknu, domácím pracím se bohužel nevyhnete ani na cestách!

ZDENKA

Napsat komentář