Naše nejlepší místa na spaní v oblasti Valencie a Murcie

Pokračujeme dalším článkem ze seriálu nejlepší místa na spaní jde o oblasti Valencie a Murcie. Byli jsme zde v lednu. Uvádíme všechny místa, kde jsme přespali v našem obytňáku. U každého záznamu je jméno nejbližšího města, GPS souřadnice, v závorce je naše hodnoceni (1 jako ve škole je nejlepší) a přidáváme i tipy na návštěvy zajímavých míst. Chceme ještě uvést, že tyhle články píšeme, abychom jiným nebo začínajícím cestovatelům na divoko pomohli. Hlavně abychom měli tyto články sami pro sebe něco jako deník. V minulém článku jsme psali o Katalánsku.

Valencie (Valencijské společenství)

 1. Benicarló (hodnocení 3-4)
  GPS: 40°24’15.3″N 0°25’18.0″E
  https://goo.gl/maps/bnFRdWWddk7uUkdp9
  Parkujeme na pláži mezi jiným obytňáky ve městě. Po pláži chodilo množství lidí. Za rohem je místo, kde se dá vyprázdnit odpadní voda a doplnit čerstvá voda. Pro nás to bylo místo až moc civilizované. Problémem bylo i to, že skoro v každém obytném vozu měli jednoho i dva psi. V noci, pokud začal štěkat jeden, přidali se i další. Na druhou stranu lokalita měla tu výhodu, že v okolí bylo možné za rohem nakoupit a měli jste krásný výhled na pláž.

  Benicarló

 2. Torrenostra (hodnocení 1)
  GPS: 40°12’12.1″N 0°15’10.4″E
  https://goo.gl/maps/XAe6f2VbbwBcD3QN8
  Přístupová cesta je písková. Místo je obrovská louka u štěrkové pláže. Je tu čisto a klid. V okolní blízkosti není žádná dálnice nebo jiný zdroj hluku. Pro nás parádní místo, kde jsme zůstali několik dnů. Každý obytňák měl pro sebe dostatek místa, takže nikdo nikoho nerušil. V blízkém okolí bylo městečko Torreblanca, kde jsme byli několikrát nakupovat a dívat se na místní mural art, což jsou kresby na stěnách domů. Vypadá to moc hezky a originálně. Určitě se ještě můžete jít projít na další pláž v okolí Torrenostra, kde byl taky klid a pár obytňáku na parkovišti,ale už klasicky,ne v přírodě.

  Torrenostra

 3. El Grau de Moncofa (hodnocení 2-3)
  GPS: 39°47’27.7″N 0°08’21.7″W
  https://goo.gl/maps/pog4grsZKZpV6dUj9
  Za rohem je oficiální parkoviště od města, které bylo přeplněno. Má kapacitu pro cca 40 obytných vozů, ale nakonec kvůli velkému počtu obytňáku jsme si mezi domy našli spací místo. V době, kdy jsme tady byli, bylo město prázdné. Vyspali jsme se.

  El Grau de Moncofa

 4. Playa (hodnocení 3-)
  GPS: 39°35’48.7″N 0°16’08.9″W
  https://goo.gl/maps/VcVgjsDXWgeQTJjx7
  Parkovací místo na obrovské pláži. Štěrková silnice. Místní používají tuhle cestu, aby se dostali do vedlejší vesnice. Vedle silnice byl velký nepořádek vypadalo to jako stará skládka. Nebylo tady moc ticho, tak jsme se moc dobře nevyspali.

  Playa

 5. Cullera (hodnocení 2)
  GPS: 39°06’42.0″N 0°13’35.6″W
  https://goo.gl/maps/BBCByAXD7yoCK5KK7
  Příjezdová cesta k pláži vede kolem plantáží farmářů, kteří pěstují mandarinky a cesta je poměrně úzká. Malé parkovací místečko pro cca 5-8 obytňáků. Za dunou je pláž a moře. Relativně klidné místo jenom v sousedství jsme slyšeli štěkající psi. Pár kilometrů od města Cullera byla prádelna, kde jsme měli asi nejvoňavější prádlo v prádelně a tu rozhodně doporučujeme – La Colada Cullera Cabañal (https://goo.gl/maps/Mo4BMA2VK5i2B9mS7). Doporučujeme se projít i po městě, město má i docela hezkou pláž.

  Cullera

 6. Denia (hodnocení 2)
  GPS: 38°51’35.7″N 0°02’22.5″E
  https://goo.gl/maps/w9EZwqWppH2CoMcc7
  Spali jsme ve slepé uličce u pláže. Byl tam klid a skoro nikdo tam nebyl. Sem tam přijel autem nějaký pejskař vyvenčit svého psího miláčka. Měli jsme hezký výhled na moře a strávili jsme tam 2 dny s tím, že 1 den jsme si vyjeli na výlet do Xábie. I samotná Denia stojí za návštěvu jsou tam jeskyně (Cova Tallada – https://goo.gl/maps/EG7Bk9kJWvmVrUGY6) nebo vyhlídka (Mirador Cap de Sant Antoni – https://goo.gl/maps/84WVy56EFzk5mJJs6)

  Denia

 7. Benissa (hodnocení 2)
  GPS: 38°43’26.3″N 0°01’30.0″E
  https://goo.gl/maps/9iPLw3idd3NW7LC17
  V době, kdy jsme zde byli byla obrovská vichřice jménem Gloria. Stáli jsme zde 3 noci. Hledali jsme úkryt, než vichřice přejde. Přes den jsme jezdili do historické Benissi nebo do okolí. Tento v zimě opuštěný tenisový areál byl ideální na spaní. V okolí nikdo nebyl, takže naprostý klid, kdyby nebyla vichřice a byla to naše snad nejhorší noc v obytňáku. Další noci, kdy se vichřice už zklidňovala to bylo lepší a už jsme se lépe vyspali.

  Benissa

 8. Torre del Xarco (hodnocení 1) GPS: 38°29’26.7″N 0°16’50.8″W
  https://goo.gl/maps/5kKSdG8H5n22vcGx8
  Místo trochu dál od hlavní silnice. Je to taková trochu opuštěná vesnice. Nikdo sem nejezdí. Není tady voda ani obchod. Kapacita horního pískového parkoviště je cca 6-7 míst. Na malém parkovišti jsme se perfektně vyspali. Dole u pláže je ještě další parkoviště.

  Torre del Xarco

 9. Santa Pola (hodnocení 3)
  GPS: 38°12’19.5″N 0°30’36.7″W
  https://goo.gl/maps/W14GajX22JGDn5K78
  Velké parkoviště vedle silnice. Místní používají silnici hojně. Je hodně frekventovaná, ale na druhou stranu je tady hodně parkovišť. Spoustu výletníků na kolech, motorkách a cyklistů. Najdete zde velké množství malých parkovišť vedle moře, ale i pár větších, kde hojně parkují obytné vozy. Noc je relativně klidná, ale od rána pak jezdí auta. Určitě se jděte podívat i nahoru na vyhlídku (Mirador del Cabo de Santa Pola –  https://goo.gl/maps/zv5nnbSsPQWSv5XNA), dostanete se tam i obytným vozem, ale o víkendech je tam vysoká návštěvnost místních. Městečko je poblíž a můžete tam pohodlně nakoupit i zaparkovat.

  Santa Pola

 10. Santa Pola hřbitov (hodnocení 2)
  GPS: 38°13’06.2″N 0°34’29.6″W
  https://goo.gl/maps/DucMb8kCm1whcp368
  Hřbitov leží za průmyslovou zónou ještě asi 1 km na vrcholku. Není tady nikde nikdo. V dálce jsou slyšet letadla z letiště Valencie. Spíme velmi dobře. V průmyslovém areálu je navíc jedna z mala benzínek ve Španělsku kde si můžete nechat naplnit prázdné plynové lahve (PolaGas – Estación de Servicio – https://g.page/PolaGas24h).

  Santa Pola hřbitov

 11. Torrevieja (hodnocení 2-3)
  GPS: 38°00’58.1″N 0°42’17.6″W
  https://goo.gl/maps/tWqBXGhWtc36GreVA
  Stále jsme sami v ulici vedle růžového jezera. Růžové jezero je růžové bohužel jenom v létě. Je to oblast s malými domečky, kde bydlí hodně cizinců zejména Angličanů. Nebylo to tady v okolí moc čisto, no docela dobře jsme se vyspali. V centru města najdete asi dalších 5 parkovacích míst, kde jsme viděli zaparkované i další obytné vozy, sice s hezkým výhledem na moře, ale hned vedle hlavní silnice.

  Torrevieja

 12. Torre de la Horadada (hodnoceni 2-3)
  GPS: 37°51’21.8″N 0°45’49.5″W
  https://goo.gl/maps/JF8VLtzqsSWBZve77
  Je tady značka, že je zakázáno stání s obytňákem. Na Park4Night se dočteme, že se parkování v zimě toleruje. Je to obrovské parkoviště pro stovky aut a tak stojíme uprostřed úplně sami. Noc byla klidná. Odjeli jsme hned ráno. Hodnocení by dopadlo lépe, kdyby ráno od 7 hod. neprobíhali čisticí práce, který odstraňovali následky vichřice Gloria.

  Torre de la Horadada

Murcia (Murcijský region)

 1. La Manga (hodnoceni 2-3)
  GPS: 37°46’36.2″N 0°44’55.3″W
  https://goo.gl/maps/6eJdzdhkoyZWqJte8
  Stojíme na konci polostrova na posledním místě. Je to nedostavěná oblast. Jsou zde něco jako 2 mini poloostrovy. Na každém z nich stojí asi 8-10 obytňáků. Vzdáleně je slyšet nějaké motory, ale jinak je klid. Vyspíme se v klidu. Byl to tu i bezpečné. La Manga jinak není moc zajímavá je to takový cca. 20 km dlouhý a 300 metrů široký pruh, kde jsou hotely, vlevo a vpravo jsou pláže.

  La Manga

 2. Cañada de Gallego (hodnoceni 2)
  GPS: 37°32’44.6″N 1°21’43.7″W
  https://goo.gl/maps/av1U3GfFo3ewZ8P77
  Cesta ke spacímu místu vede mezi foliovníky. Divoká pláž a tak je tu hodně místa a zákoutí pro obytňáky. Vypadá to tak, že některé obytné vozy tady asi stoji již několik měsíců. Mají už kolem sebe zahradu a nábytek. Místo, kde stojí si vysypali kameny. Voda, servisní místo nebo potraviny jsou trochu dál ve vesnici Cañada de Gallego. Někteří tam jednou na kolech a berou to jako výlet, někdo má elektrokolo.

  Cañada de Gallego

Nikde jsme neměli žádné problémy a všechno bylo i v noci v pořádku. Internetové připojení jsme vždy na všech místech měli perfektní. Všude, kde jsme byli jsme měli i dobré internetové připojení, bylo to nás taky důležité. Taky na všech místech je klid všichni jdou spát a nejsou hluční. V době, kdy cestujeme my potkáváme nejvíce starší lidi v důchodovém věku v převážné většině. Pár mladých, sem tam rodiny s dětmi.

Narazili jste náhodně na náš článek, připojte se do skupiny na FB: Život naplno a můžete sledovat naší cestu.

Přečtěte si i naše ostatní články k tématu  – nejlepší místa na spaní ve Španělsku:
Katalánsko – https://www.zivot-naplno.cz/tipy/nase-nejlepsi-spaci-mista-v-katalansku/

Napsat komentář