Umění – Mural art v Torreblance

Navštívili jsme malé město Torreblanca, Castellón (40°13’11.1″N 0°11’44.7″E ) ležící na pobřeží nedaleko Valencie. Torreblanca je městečko, které obývají převážně domorodci. Je malé, ale jeho půvab spočívá v rozmanité architektuře domů stojících v centru.

Co nás velmi zaujalo, byly pokreslené zdi starých domů – tzv. mural art –, na kresbách byly většinou vyobrazeny obličeje. V některých případech ani moc nevynikly, protože bylo zapotřebí se na ně dívat z dálky. Vypadaly pak plasticky.

Městečko si pozvalo umělce, aby staré zdi oživili. Viděli jsme barevná díla, ale i v černobílém provedení, jak lidi, tak zvířata. Zajímavé však bylo to, že všechno bylo hezké, nikde jsme neviděli jenom nějaké čáry, jak to běžně vídáme ve městech – graffiti a přepisovaní podpisu.

K vidění byly i celé zdi, na nichž se prezentoval nějaký sprejer, pokreslil kompletně různým stylem celou zeď. Zde jsou ukázky tvorby.

Jinak v okolí Torreblancy jsou v zimním období pláže téměř mrtvé, a proto ideální pro cestovaní a odpočinek u moře. Teploty se v lednu pohybují od 15 do 18 stupňů, je tady klid a pohoda. Určitě se zajděte podívat i na jeden kilometr dlouhou pláž v Torrenostře. Torrenostra je turistické město u moře. Je zde i přírodní park (Espai Natura Torreblanca).

Navíc region se nám jevil jako bezpečný. Nalezli jsme zde na několik dní útočiště a přespávali v Méďovi zaparkovaném na rozlehlém divokém poli hned vedle moře.

Umělci:
Julia Volchkova, Sebas Velasco Artwork, Alba.Bla, Emilio Cerezo, Carlos Callizo, LEZZART, Huariu,

Naše umění na tričkách:
Zdenka – http://zizitom.t-shock.eu
Mike – http://www.tricko-s-vlastnim-potiskem.cz

Napsat komentář